Ось і настав останній день літнього бізнес-табору "Практична економіка-2015". Цей день овіяний сумом і сповнений великою радістю через здійснену роботу. Сумом, оскільки доводиться прощатися з такими вже рідними учасниками: Тимуром, братами Даниїлом і Богданом, Костею. Але, водночас, на серці безмежна втіха від виконаної роботи. Але про все по порядку.
Перша половина дня пройшла в напруженому змаганні з управління компаніями. Три фірми вступили у фазу кризового перевиробництва — продукції випускалося багато, маркетинг виявився недостатнім і бракувало нових ідей. Це призвело до падіння прибутковості компаній і погіршення їх платеспроможності. Наш лідер —Богдан Стажко — увійшов у великі непродажі і змушений був постійно брати овердрафти.
А от його брат Даниїл, навпаки, "вирулив" свою компанію, врахував помилки (свої і конкурентів), упевненився, що не все просто і проникнувся бізнес-процесами. Такі дії дозволили йому вирватися на друге місце, потіснивши Тимура.
Тимур, будучи більшу частину часу лідером, вийшов на дуже високі рівні виробництва продукції, проте активні дії конкурентів і невчасність збільшення маркетингової активності призвели до втрати лідерства. Це стало досить показовим, адже часто і в реальному житті виробники, які раніше були лідерами, поступаються новим і більш ефективним.
Компанія Костянтина впевнено зайняла своє місце. Її директор достойно йшов до поставленої цілі — рентабельності активів на рівні 50% — що й було досягнуто.
Після обіду ми розпочали захист презентацій учасниками. Кожен мав за 3-4 хвилини представити компанію і власні управлінські дії за такою схемою:
1) Що планували (які цілі ставили перед собою).
2) Що робили для досягнення своїх цілей?
3) Скільки і яким чином було потрачено інвестиції?
4) Який результат отримали?
5) Як оцінюєте власні дії?
Якщо говорити в цілому, то всі учасники прекрасно справилися зі своїми завданнями. Вони змогли на високому рівні представити цілі й результати, зробити самоаналіз, оцінити, а як по-іншому можна було б вчинити. Їх виступи були по-справжньому дорослими й відповідальними.
Загальні висновки були такими:
- забагато інвестицій брати не варто;
- слід більш зважено підходити до обсягів продаж і маркетингу;
- навмання діяти не виходить, а треба вдумуватися у свої дії і старатися прогнозувати їх результати;
- економіка і бізнес є більш складними, ніж здаються на перший погляд.
І ще багато чого можна сказати про те, що дав учасникам і організаторам бізнес-табір. Поговоримо про це в наступних статтях!
Під час завершення бізнес-табору "Практична економіка" деканом факультету економіки та управління, доцентом кафедри стратегії підприємств КНЕУ О.В. Востряковим було вручено сертифікати учасників літнього Бізнес-табору "Практична економіка-2015"
Ось так ми пройшли шлях від перших днів, коли несміливо, але креативно працювали над власними ідеями, поєднювали неможливе і стартували діяльність компаній у ViAL+, до фіналу, коли в лексикон хлопців гармонійно увійшли слова "продажі", "прибуток", "овердрафт", "інвестиції", "конкуренти" та з'явилося усвідомлення того, як краще побудувати власну компанію, що необхідно змінити для поліпшення власної стратегії.
Хочеться відзначити, що більшість учасників досягнули поставлених цілей (і в симуляторі, і в бізнес-таборі та високо оцінювали всю роботу табору.
Надзвичайно приємно, коли спільна робота дає плоди. Матимемо надію, що ці сьогоднішні школярі ще більше укріпляться в житті, й отримані навики та знання стануть у пригоді під час реалізації своїх проектів.
До нових зустрічей!