Компанія Інтелектуальних Технологій була створена для блага українського суспільства — і це не пафос, а те, що надихає нас працювати. Саме тому ми охоче відгукнулися на пропозицію Британської Ради взяти участь у її програмі "Активні громадяни".
Мета цієї програми — міжкультурний діалог та сприяння розвитку суспільно корисних проектів, розроблених активістами різних країн. Головною рушійною силою соціального розвитку виступають самі громади - під таким девізом відбувається підготовка українських фасилітаторів — людей, що вміють забезпечувати ефективну групову комунікацію.
У межах Active Citizens Ukraine 3-5 червня КІНТ і ГО “Клуб економістів” провели триденний тренінг для зареєстрованих у програмі учасників у КНЕУ ім. В. Гетьмана. Вибір партнера по тренінгу для нас не випадковий, адже Клуб економістів уже не перший рік налагоджує професійний діалог між фахівцями економічних спеціальностей та активно залучає їх до суспільної роботи.
Коло питань, яке охопив тренінг, було досить широким: від стабілізації вітчизняної економіки до бесід на тему: "“Взаємозв’язок конфлікту та миру” й “Як ми розуміємо конфлікт, і які шляхи його вирішення”. У перший день тренінгу (середу) також відбулася презентація ГО "Поруч", що має реальний досвід у консолідації волонтерів для реалізації масштабних благодійних проектів.
Четвер і п'ятниця були присвячені вирішенню глобальних проблем громадськості, нейтралізації конфліктів у форматі міні-тренінгу "Світове кафе" та просвітницьким лекціям на теми: “Картування проблем і можливостей громади”, “Планування соціальної дії”. Як взаємодіяти із владою й консолідувати громадян для співпраці, а не протистояння з нею? Учасники тренінгу шукали відповіді на ці питання найефективнішим методом — з допомогою практичних вправ.
Проект "Активні громадяни" впроваджується в Україні вперше й не обмежується навчальними заходами. Реалізовуючи набуті на тренінгах знання про ведення соціальної роботи, кожен учасник має право подати до Британської Ради власний проект із заявкою на його фінансування. Цілком можливе отримання суттєвої допомоги для втілення ініціативи в життя.
У результаті наших тренінгових занять була розроблена ціла низка цікавих проектів. Вони стосувалися будівництва дитячих майданчиків, профілактиці насильства над тваринами, популяризації фізики (навіть глобальніше — пошуку нового Тесли!), "вулику КНЕУ" для плідного спілкування й дозвілля науковців-економістів. Якщо ці проекти не лишаться ідеями - Україні дуже пощастить.
Тож бажаємо удачі всім, хто взяв участь у тренінгу від Компанії Інтелектуальних Технологій та Клубу економістів!